Zabezpečovací systémy – Jablotron 100

Jablotron 100 je bezdrátový zabezpečovací systém, který je určen k ochraně obytných prostor, obchodů, skladů, dílem a kanceláří. Jedná se o revoluční ochranný systém, který dokáže ohlásit vloupání, přepadení, požár, zdravotní obtíže a další problémové situace. Systém může být propojen s domovním systémem a poskytovat kompletní domovní automatizaci. V praxi to znamená, že zatímco jste chráněni zabezpečovacím systémem, zařízení se stará také o otevření a zavření dálkovým ovladačem, automatické řízení topení na přednastavenou teplotu, zapnutí spotřebičů detektorem pohybu a  o další činnosti.

Jablotron 100 je ovládán stiskem segmentu klávesnice s následnou autorizací. Jedná se tedy o velmi snadné ovládání, které je vhodné i pro děti či důchodce. Jednotlivé segmenty jsou jasně čitelné, protože jsou signalizovány jednoduchou metodou semaforu. Množství segmentů (kancelář, dílna, obývací pokoj, garáž apod.) lze flexibilně přizpůsobit potřebám zákazníka. Díky vzdálenému přístupu je detektor dostupný v kompletní míře všech svých funkcí i na dálku. Pro ovládání, programování a monitoring je použit program J-Link s webovým rozhraním MyJablotron, který umožňuje využití vašeho mobilního telefonu k  dohledu nad objektem.

Ústředna Jablotron 100 má vestavěné GSM/GPRS a LAN komunikátory, které umožňují hlasovou, SMS, GPRS a LAN komunikaci. Ústředna je vybavena 4GB paměťovou kartou, která slouží k uchování dat událostí, ukládání snímků, hlasových zpráv atd...